Adam Žampa

Adam začal sezónu 2014 na ľadovci v okolí novozélandského Queenstownu. Následne vyhral 6 pretekov Austrálsko-novozélandského pohára. Svetový pohár má za sebou prvé dve podujatia – v rakúskom Soeldene a fínskom Levi. Práve za polárnym kruhom zajazdil Adam výborné 1. kolo a z 10. miesta postupoval do kola druhého. V duchu jeho hesla #skifastorgohome nastúpil do bránok s jasným cieľom ísť naplno, čo sa podpísalo pod chybu, ktorá ho nakoniec stála pekné umiestnenie a bol kvalifikovaný na 28. mieste.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky začala preberať celé autorské blogy Adama z jeho ciest po svete. Rubriku sme nazvali „Žampión“ a teší sa veľkej popularite.

Adam bol hosťom nespočetných televíznych relácií.
    Pozrite si, ako moderoval športové správy v televízii Markíza.

O tvrdú prácu celého Žampa Teamu sa začal tento rok zaujímať aj časopis Forbes. Adam bol speakrom konferencie na tému: Ako vychovať šamopióna.